Haberler

İşyeri kira stopajı nasıl hesaplanır?   -   6 Nisan 2016, Çarşamba

Gelir Vergisi Kanunun 94. maddesi kapsamında kiraya verilen mallar üzerinden kesilen vergiye kira stopajı denir. Vergi Tevkifatı olarakta bilenen stopaj, gerçek ya da tüzel kişilere sahip olan malların kiraya verildiğinde, bu kira ödemeleri üzerinden ödenen gelir vergisi miktarıdır.

Devamı için tıklayın»

TOKİ'den konut nasıl alınır?   -   6 Nisan 2016, Çarşamba

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Türkiye'de birçok ilde yürüttüğü projelerle ev satışı yapmaktadır. Gelir düzeyi çok yüksek olmayanların ilk tercihleri arasında yer alan bu evlerin sayısı kentsel dönüşüm projeleriyle daha da artmıştır. TOKİ'den konut alabilmek için bazı şartları yerine getirmek ve süreci dikkatli takip etmek gerekir.

Devamı için tıklayın»

Emeklilerin TOKİ'den ev alma şartları nelerdir?   -   6 Nisan 2016, Çarşamba

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan projelerden konut sahibi olunabilmesi için başvuruda bulunulması gerekiyor.

Devamı için tıklayın»

Kiracı hangi masraflardan sorumludur?   -   6 Nisan 2016, Çarşamba

Kiraladığınız evde otururken bazı masraflardan da sorumlu olursunuz. Peki, kiracılar hangi harcamaları kiradan düşebilir, hangilerini düşemez?

Devamı için tıklayın»

Nasıl ev sahibi olabilirim?   -   6 Nisan 2016, Çarşamba

Ev sahibi olmak herkesin en büyük hayallerinden biridir. İnsanlar bu hayalini gerçekleştirmek isterken uzun yıllar çabalar.

Devamı için tıklayın»

Konut kredisi hangi durumda çıkmaz?   -   6 Nisan 2016, Çarşamba

Ev sahibi olmak isteyen kimseler bankaların konut kredilerini kullanarak uzun vadede ve düşük faiz oranları ile ev sahibi olabiliyor. Kredi müracaatında bankalar kimlik bilgilerini ve gelir durumunu doğrulamak için bazı bilgi ve belgeler isteniyor.

Devamı için tıklayın»

Emlak vergisi öderken nelere dikkat etmeli?   -   6 Nisan 2016, Çarşamba

Emlak vergisi birinci taksit ödemeleri 1 Mart 2016 tarihi itibariyle başladı. İlk taksit ödemesi için son gün 31 Mayıs 2016. Emlak vergisi ikinci taksit ödemeleri ise 1 Eylül’de başlıyor, 30 Kasım 2016’da son buluyor. 

Devamı için tıklayın»

Konutta balon var mı?   -   6 Nisan 2016, Çarşamba

"Fiyatlar şişiriliyor, arz fazlası var, arsa kıtlığı, konut üretimi arrtı talep yok, fiyatlar düşecek.. Yıllardır tartışılan "Konutta balon var mı?" sorusuna son noktayı inşaat sektörünün temsilcileri koydu.

Devamı için tıklayın»

Ev sahibi hangi durumlarda kiracıya ihtar çekebilir?   -   6 Nisan 2016, Çarşamba

Ev sahibi kira kontratında belirtilen kurallara uymayan kiracıya her zaman ihtar çekme hakkına sahiptir. Burada önemli olan ihtarın çekileceği süre ve noter kanalı ile olmasıdır.

Devamı için tıklayın»

Senetli konut alırken mağdur olmayın!   -   6 Nisan 2016, Çarşamba

Tüketici Sorunları Derneği (TÜSODER) Genel Başkan Yardımcı Hatice Kolçak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, konut kredisinde faiz oranlarının yüksek olması nedeniyle gayrimenkul piyasasında tüketicilerin senetli alıma yöneldiğini aktardı.

Devamı için tıklayın»

Kiracı hangi durumlarda sözleşmeyi feshedebilir?   -   6 Nisan 2016, Çarşamba

Ev sahibi ile kiracı arasında imzalanan kira sözleşmesi, kiraya verenin bir şeyin kullanılmasını veya kullanmayla birlikte ondan yararlanılmasını kiracıya bırakmayı, kiracının da buna karşılık kararlaştırılan kira bedelini ödemeyi üstlendiği sözleşme olarak karşımıza çıkıyor. 

Devamı için tıklayın»
bosluk
Uğur Emlak Logo
 • İlan
  Arama
 • Kredi
  Hesabı
 • Döviz
  Çevirici

İlan Arama

 • Fiyat
 • Alan m²
 •  

sol
Uğur Emlak İnşaat Tekstil ve Gıda
Sanayi Ticaret Limited Şirketi

Telefon : (0216) 475 09 35
Telefon : (0216) 475 52 11
Faks : (0216) 475 22 60
 

Sitemizde kullanılan ilan ve fotoğrafları izinsiz olarak kullanmayınız. Her hakkı saklıdır.

TAYBO.NET


bosluk